Rezultate



Echipa Clubului de Inot MASTERS Timisoara a fost formata din 19 sportivi cu varstele cuprinse intre 30 si 68 de ani: Petru Andea (55+), Severina Calinescu (45+), Claudia Costache (30+), Ana Dragodan-Frangulea (35+), Andrei Domschy (40+), Monica Horvat (55+), Adriana Iacob (50+), Catalin Iovin (35+), Alexandru Kuhn (55+), Mihai Lisetchi (45+), Ana Mirci (30+), Catalin Muresianu (30+), Johann Niemersheim (40+), Marcel Rasadean (35+), Dinu Rozvan (40+), Adrian Subulescu (35+), Gabriel Szabo (40+), Gheorghe Szuhanek (65+) si Ildiko Talinga (45+).

echipa


Reprezentativ pentru cresterea numarului de membri este faptul ca, in concursul de la Kaposvar, Timisoara a fost prezenta cu cea mai numeroasa echipa de concurs de la
constituirea clubului, in iunie 2007. Aproape o treime dintre sportivi au participat pentru prima oara la un concurs de inot masters.

In total, Clubul de Inot MASTERS Timisoara a obtinut 38 locuri fruntase la probe individuale (10 la fete si 28 la baieti), dupa cum urmeaza:


22 locuri intai:

  • Severina Calinescu - 50 m spate, 50 m bras si 50 m liber,
  • Monica Horvat - 50 m spate,
  • Catalin Iovin - 50 m liber, 100 m liber si 50 m fluture,
  • Kuhn Alexandru - 50 m bras,100 m bras si 100 m mixt,
  • Mihai Lisetchi - 50 m fluture, 50 m spate si 50 m liber,
  • Catalin Muresianu - 50 m bras si 100 m bras,
  • Marcel Rasadean - 50 m fluture, 50 m bras, 100 m bras, 50 m spate si 100 m spate, Gabriel Szabo - 50 m bras si 50 m fluture,


6 locuri doi:

  • Monica Horvat - 100 m mixt,
  • Adriana Iacob - 50 m bras,
  • Catalin Muresianu - 100 m liber,
  • Johann Niemersheim - 50 m spate si 50 m liber,
  • Ildiko Talinga - 100 m mixt,

10 locuri trei:

  • Andrei Domschy – 100 m liber,
  • Monica Horvat - 50 m bras si 50 m fluture,
  • Ana Mirci - 50 m spate,
  • Dinu Rozvan - 50 m liber si 100 m bras,
  • Adrian Subulescu - 100 m bras,
  • Gabriel Szabo - 100 m mixt,
  • Gheorghe Szuhanek - 50 m fluture,
  • Ildiko Talinga - 50 m fluture.


La probe pe echipe, Clubul de Inot MASTERS Timisoara a obtinut 4 locuri fruntase:
stafeta de baieti (160+) formata din Iovin, Lisetchi, Rasadean, Szabo, a obtinut doua locuri 1 la probele de 4 x 25 m liber si 4 x 25 m mixt,
stafeta de baieti (200+) formata din Kuhn, Muresianu, Niemersheim, Szuhanek, a obtinut locul 3 la proba de 4 x 25 m mixt,
stafeta de baieti formata din Iovin, Kuhn, Rasadean, Szabo, a obtinut locul 1 la proba de 4 x 25 m inot subacvatic.

De mentionat faptul ca Marcel Rasadean, cistigator a cinci locuri intii la probe individuale, a fost desemnat cel mai bun sportiv al competitiei, fiind premiat de catre sponsorul concursului.

In clasamentul general, intre cele 38 de cluburi de inot masters prezente la competitie, Timisoara s-a situat pe pozitia a doua, cea mai buna performanta obtinuta pina in prezent.

Navigare


Campionatele Europene de Inot Masters 2011YALTA 2011 XIII EUROPEAN MASTERS CHAMPIONSHIPS

Clubul deInot Masters Timisoara


CIMT

Asociatia de Inot Masters Romania